Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786057557674
Yayın Tarihi : 2019-03-26
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 304
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 160 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Akademik Girişimciliğin bir örneği niteliğindeki bu kitapta, günümüz iş dünyasına ait teorik bilgi ile sahadaki uygulamanın bileşkesini görmek mümkündür. İş dünyasının temsilcisi konumundaki Oda/Borsa Başkanları'nın görüş ve önerilerine; teorik bilgiyi bilimsel açıdan sunan akademisyenlerle birlikte aynı eserde yer verilmesi bu doğrultuda önemli ve anlamlıdır. Dr. Öğr. Üyesi Muhammet SAYGIN Editör Yeni girişimcilerimizin üzerinde durması gereken husus; müşteri beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında katma değeri yüksek ürünlere/hizmetlere eğilmek olmalıdır. Girişimci adaylarımızın kendileri geliştirmeleri ve araştırma faaliyetlerine önem vermeleri, kurmayı planladıkları işlerindeki başarı oranını artıracaktır.
Nurettin KAYNAR Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yükseköğretim Kurumları, sadece öğrenci yetiştirmek değil aynı zamanda ürettiği bilgiyi toplumla bütünleştirme, toplumsal değişimleri yönlendirme, sanayi ile işbirliklerinin önünü açma ve tüm sosyal paydaşlarına katkı sunma hedeflerini taşımak zorundadır. Akademik girişimciliğin başarılı bir örneğini oluşturan İşletmelere ve Girişimciliğe Güncel Bakış isimli araştırma kitabının tüm sosyal paydaşlarımıza katkı sunması dileklerimle.
Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI Mersin Üniversitesi Rektörü Yakın gelecek her şeyin akıllısını da beraberinde getiriyor. Akıllı üretim sistemleri, akıllı evler, akıllı şebekeler ve akıllı şehirler gibi. Tüm bu akıllı sistemlerin sosyal ağlar ve e-ticaret kanalları ile birleşmesi sonucunda oluşacak yeni ticaret ağları, küresel ticareti de kökünden değiştirecek. Bu dönüşümün dışında kalmamak için daha fazla girişimci çıkartmalı, girişimcilik kültürümüzü tüm ülkede yaygınlaştırmalıyız. Bir girişimci için asıl mesele risklerden korkmak değil, ardındaki başarıya odaklanabilmektir. Hayal, cesaret, kendine güven ve iyi ekip ve sabırla çok çalışma bu işin anahtarı. Ülkemizin yeni girişimcilere, yeni fikirlere, yeni iş planlarına ihtiyacı var. Onları desteklemek, yol göstermek de hepimizin borcudur. Bizler bugün girişimcilerimizi geleceğe taşırsak, yarın da onlar bizi daha güçlü bir Türkiye'ye taşıyacaklar.
M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU TOBB Başkanı

Okuyucu Yorumları